Bylo nebylo...

Z Padovy až k vám

Každá dobrá a poctivá věc začíná u srdce a má odhodlanou tvář. Ta naše je tvář Gina Vescovi, dvanáctiletého chlapce z Padovy, který byl nucen přestěhovat se do Francie, aby pracoval jako zedník a uživil svou velkou rodinu. Čas strávený ve Francii byl naplněn útrapami a strádaním, které mladého Gina hodně naučily a formovaly jeho charakter naplněný odhodláním a silnou pracovní morálkou. Právě tyto vlastnosti ho vedly po návratu do Padovy na jeho cestě za novým dobrodružstvím: otevření kavárny, ve které experimentoval s různými vůněmi, technikami a příchutěmi.

Jeho největším přáním po tolika letech ve službě byla právě možnost pyšně říci, že je tvůrcem něčeho velkého, důležitého a hlavně - svého.

Pro mladého Gina se tímto krokem otevřel nový svět. Prostřednictvím usilovného výzkumu pracoval na vytvoření dokonalé a jedinečné směsi kávy, tak voňavé, že by ohromila každého, kdo navštívil jeho malý obchod ve Vicolo Dotto, srdci Padovy. Tato vášeň zanedlouho vedla k úžasným výsledkům: Gino vytvořil Grani d'Oro, směs, kterou považoval za velikou součást sebe sama a která byla roku 1933 oceněna na mezinárodní výstavě v Londýně, kde získala Grand Prix a zlatou medaili. V roce 1960 se pak malá úspěšná společnost Vescovi přestěhovala do futuristického závodu na Via Vicenza, kousek pěšky od centra města.

Náš etický kodex

Dosahovat dokonalosti znamená držet krok s děním ve světě, ve kterém žijeme. Velmi si vážíme lidí a prostředí zapojených do každé fáze výroby a pracujeme v udržitelných kontextech, které stojí za transparentními etickými kodexy. 

Pokračování v tradici

Vize Gina Vescovi byla a je jeho nástupci udržována co nejautentičtější. Využíváme zkušeností získaných za více než devadesát let podnikání, vytváříme směsi s péčí a láskou, kombinujeme řemeslné procesy předávané z otce na syna s nejmodernějšími výrobními technikami a s ohledem na budoucnost a udržitelnost. Kreativita a kultivovanost se snoubí v tom, co považujeme za skutečné umění. Díky pečlivému výběru nejoceňovanějších druhů Arabik a hlubobokých znalostí našich lidí je pak výsledkem skvělá káva. 

Naše filozofie

K výrobě vynikající kávy nestačí jen správné pražení: každý aspekt procesu vytváření našeho nejcennějšího majetku musí být pečlivě zkontrolován, od obilí sklizeného na plantážích až po šálek na vašem stole. To je to pravé umění, které jsme od svého založení dělali s vášní. Každé z našich zrn nese mimořádné smyslové bohatství, což umožňuje nejlepším baristům nabídnout svým zákazníkům výjimečnou kávu. Žádný detail nelze ponechat náhodě, pokud chceme extrahovat vynikající espresso.

Vynikající kvalita směsí Vescovi je jedinečná díky našemu pečlivému výběru nejlepších kávových plantáží. Nejjemnější druhy kávy jsou vybrány a nakoupeny přímo na místě v zemích původu. 

Naše zlatá směs Grani d'Oro je vyráběna převážně ze vzácných odrůd kávy, z nichž některé jsou certifikovány jako speciat, nebo spíše jedinečná botanická odrůda, která pochází ze specifické produkční oblasti světa. Jedná se o kávu bez závad, jejíž výrazná osobnost je odhalena v šálku.